Klinika Zdrowia i Dietetyki DietExpert została stworzona aby pomagać ludziom borykającym się z problemami z nadwagą, otyłością, IgE-niezależną (nadwrażliwością pokarmową) i innymi schorzeniami oraz problemami związanymi z dietą i jedzeniem. Pracujemy z pacjentami onkologicznymi, wspierając ich w trakcie leczenia farmakologicznego i pomagając im minimalizować negatywne skutki leczenia pojawiające się ze strony układu pokarmowego. Wykonujemy badania nutrigenetyczne, u pacjentów którzy chcą sprawdzić swój typ metaboliczny i dowiedzieć się jakie zmiany mają wprowadzić w swoim życiu, aby zapobiegać dolegliwościom do których ich organizm ma skłonność. Celem Kliniki jest szerzenie wśród jak największej ilości osób zasad zdrowego żywienia i uczulanie ich na to jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia, że lepiej zapobiegać niż leczyć

 

Zajmujemy się między innymi:

 • leczeniem nadwagi i otyłości – skutecznie i smacznie odchudzamy
 • prowadzeniem warsztatów, szkoleń i wykładów
 • wspomaganiem żywieniowym pacjenta w trakcie leczenia onkologicznego
 • diagnostyką typu metabolicznego – wykonujemy badania nutrigenetyczne – badanie iGenesis oraz Genodiet
 • diagnostyką i leczeniem nadwrażliwości pokarmowych, nazywanych też czasem nietolerancjami pokarmowymi
 • układaniem indywidualnych diet
 • dietoterapią chorób takich jak celiakia, cukrzyca, choroby tarczycy czy układu krążenia
 • edukacją zdrowotną, dietetyczną i kulinarną

Skuteczne odchudzanie

 
Chęć zrzucenia kilku nadprogramowych kilogramów jest najczęstszym problemem z jakim przychodzą do nas pacjenci.

Próbowałaś/eś wielu diet i nie udało Ci się nigdy na stałe pozbyć niechcianego ciała? A może udało Ci się ale kilogramy wróciły jeszcze szybciej niż zniknęły?

Każdy organizm jest inny i do każdej osoby należy podejść indywidualnie. Tak właśnie traktujemy każdego naszego pacjenta. Żeby za każdym razem z naszej Kliniki wyszedł szczęśliwy i zadowolony. I nigdy nie był głodny.

Gwarantujemy, że wspólnie znajdziemy sposób na to żebyś osiągnęła czy osiągnął swój wymarzony cel.

U osób które chcą skorzystać z bardziej nowoczesnego podejścia do zrzucania nadmiernej ilości kilogramów polecamy testy nutrigenetyczne pozwalające na identyfikację typu metabolicznego – więcej w zakładce Testy Genetyczne iGenesis.

Doskonale wiemy, że Twój sukces, to nasz sukces.

Konsultacje dietetyczne

Pierwsza konsultacja to dłuższa rozmowa, w trakcie której zostanie przeprowadzony wywiad żywieniowy. Zadając Ci pytania przeanalizuję Twoje błędy żywieniowe, ustalimy wspólnie indywidualny plan działania, dostaniesz dostosowane do Ciebie zalecenia. W trakcie wizyty zostanie także zbadany skład Twojego ciała i zmierzone zostaną Twoje obwody aby móc później monitorować postępy.

Aby maksymalnie wykorzystać czas na konsultacjach spisz wszystkie spożywane przez Ciebie posiłki przez kolejne 3 dni, razem z przekąskami. Wydrukuj też ankietę dotyczącą Twoich zwyczajów i preferencji i przynieś uzupełnioną na konsultacje. 

Wizyty kontrolne są nieco krótsze. Na każdej także zostanie zmierzony skład Twojego ciała i obwody, aby ocenić postępy. Podam Ci nowe pomysły na smaczne dania, zmotywuję Cię do realizacji dalszego planu, rozwieję Twoje wątpliwości, odpowiem na pytania i pomogę rozwiązać problemy, tak abyśmy wspólnie osiągnęli Twój wymarzony cel.

Indywidualny jadłospis

Jeśli wolisz mieć wszystko podane i policzone czarno na białym, w trakcie każdej wizyty możesz się zdecydować na indywidualny zbilansowany jadłospis, dostosowany do Ciebie pod względem ilości kalorii, poszczególnych składników odżywczych i Twoich preferencji w kwestii tego co lubisz jeść.

Jeśli chciałabyś bądź chciałbyś się zacząć zdrowo i racjonalnie odżywiać ale nie znasz żadnych przepisów na zdrowe dania indywidualny jadłospis też będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Jeśli borykasz się z jakąś chorobą dietozależną jak na przykład nadciśnienie, cukrzyca, celiakia czy alergia to specjalnie przygotowany jadłospis będzie dla Ciebie także bardzo dużym ułatwieniem w planowaniu codziennych posiłków.

Analiza składu ciała

W trakcie każdej wizyty, w celu zbadania postępów w odchudzaniu zostanie przeprowadzona specjalnym urządzeniem analiza składu ciała. Jest ona zupełnie bezpieczna i bezbolesna. Jest przeprowadzana specjalnym urządzeniem marki TANITA, które działa dzięki metodzie bioimpedancji elektrycznej BIA. Oprócz ilości kilogramów pozwala na określenie następujących parametrów:

 • zawartość tkanki tłuszczowej
 • zawartość wody
 • zawartość tkanki mięśniowej
 • wskaźnik tkanki tłuszczowej brzusznej
 • wskaźnik BMI
 • podstawową przemianę materii
 • wiek metaboliczny
 • masę kości
 • typ budowy sylwetki

Przeciwwskazaniami do badania są metalowe elementy w ciele takie jak rozruszniki serca czy duże implanty, bądź ciąża.

W trakcie wizyty badanie jest bezpłatne.

Diagnostyka

W Klinice oprócz oferowanych usług dietetycznych zajmujemy się także diagnostyką laboratoryjną.

Współpracujemy z dwoma firmami oferującymi diagnostykę:

 • nadwrażliwości pokarmowych nazywanych także nietolerancjami pokarmowymi – test LEAP MRT
 • itesty nutrigenetyczne polegające na identyfikacji typu metabolicznego organizmu oraz innych ważnych dla funkcjonowania obszarów: moduły iGenesis SLIM, MICRO, SENSOR, HEALTH i DETOX połączonych z analizą predyspozycji sportowych Fit Sport – badanie iGenesis

Więcej informacji na temat wykonywanych przez nas testów możesz znaleźć w zakładce Diagnostyka.

Dietetyka onkologiczna

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę jak ważne jest odpowiednie żywienie u pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Odpowiednio skomponowana dieta może zmniejszyć ryzyko zachorowania a także zminimalizować skutki leczenia onkologicznego takie jak nudności, biegunki, zaparcia czy spadek masy ciała będące często pojawiającymi się powikłaniami.

Wiele z tych dolegliwości można wyeliminować lub je zmniejszyć stosując odpowiednie żywienie.