Pielęgnica, czyli ultradźwiękowe żelazko pielęgnacyjne z podczerwienią do regeneracji włosów. Nie nagrzewa się, nie ma żadnych negatywnych skutków jej stosowania i używamy jej na wilgotne włosy. Na dodatek prostownica ma za zadanie doprowadzić do wyparowania wody zawartej we włosach i przeformowania mostków odpowiedzialnych za ich ułożenie równocześnie tymczasowo wysoką temperaturą chwilowo i brutalnie domyka łuski, a pielęgnica bez użycia ciepła zamienia wodę w parę i wprowadza ją do ścisłego wnętrza włosa (to czyni go miększym i elastyczniejszym), oraz rozdrabnia cząsteczki dobroczynne dla włosów umożliwiając im dostanie się do najgłębszych warstw włosa, tym samym realnie poprawiając jego stan bez żadnych skutków ubocznych. Można powiedzieć, że pielęgnica, to żelazko służące do wprasowywania produktów pielęgnacyjnych realnie zmieniających na lepsze kondycję włosa.

Podczerwień w PIELĘGNICY ma zastowanie między innymi do gojenia  ran, zabieg jest bezbolesny. W pielęgnicy promieniowanie podczerwone używane jest do regeneracji zniszczonej tkanki włosów i stymulowania cyrkulacji krwi w skórze głowy, przy mieszkach włosowych. Dzięki temu wyrastające włosy są lepiej odżywione, zdrowsze i mocniejsze. Może to nawet przyspieszyć ich porost i zagęścić naszą czuprynę.

Przywraca elastyczność włóknom włosa, a jego łuska zostaje wygładzona i domknięta, Włos staje się wyraźnie zdrowszy i odzyskuje blask, gładkość.

Fale ultradźwiękowe –

Wibracje ultadźwięków pielęgnicy doprowadzają wodę bezpośrednio do stanu gazowego zmieniając strukturę cząsteczek bez użycia wysokiej temperatury. Pielęgnica działa w temperaturze pokojowej więc nie atakuje włosa wysoką temperaturą, tak jak robi to każda prostownica. Samo urządzenie nie nagrzewa się, ponieważ jego płytki nie posiadają typowych grzałek. Dzięki zastosowaniu dynamicznych wibracji elektromagnetycznych o mikrocząsteczki białek będących budulcem włosa oraz substancji odżywczych wnikają bezpośrednio do wnętrza kory włosa – czyli do jego najgłębszej warstwy.

Za pomocą ultradźwięków składniki odżywcze czy kolorowe pigmenty efektywnie wchłaniają się do wnętrza włosa, a promienie podczerwone pielęgnicy regenerują uszkodzoną tkankę włosa. To połączenie sprawia, że łuska włosa jego zewnętrzna osłonka zostaje odbudowana i zapobiegnie rozdwajaniu końcówek czy łamaniu włosów. Po zabiegu pielęgnicą odczuwalnie się poprawia elastyczność włosów.