Zabieg Active Pure Vit C Treatment oparty na działaniu preparatów z nowej linii kosmetyków z witaminą C. Profesjonalny zabieg odmłodzi, wygładzi, odświeży cerę dojrzałą, ale i młodą - szarą, niedotlenioną, z tendencją do tworzenia przebarwień i teleangiektazji. Aktywnej witaminy C podczas zabiegu dostarcza Power Serum + 100% VIT C AA2G TM.

Serum zostało zamknięte w dwóch ampułkach. Obecny w ciemnej ampułce proszek to wykrystalizowana forma kwasu askorbinowego, którą miesza się z aktywatorem z jasnej ampułki. Gotowe serum za pomocą pędzla aplikuje się na oczyszczoną skórę. Na zakończenie zabiegu jest nakładana Maska z czystą witaminą C wzbogacona ekstraktem z jedwabiu i żeń-szenia oraz bajkaliny, która hamuje procesy starzenia się skóry.

Witamina C stymuluje produkcję kolagenu, działa antyoksydacyjne, przeciwzapalnie, immunostymulująco. Dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia koloryt skóry, rozjaśniania przebarwienia, przyspiesza gojenie ran.
Rola witaminy C w pielęgnacji skóry
O istotnym wpływie witaminy C na zdrowie nikogo nie trzeba przekonywać – ten silny przeciwutleniacz wzmacnia odporność organizmu i pozwala szybko zwalczyć objawy infekcji. Czy witamina C wpływa też na stan skóry? Tak, ale trzeba ją odpowiednio stosować – zamiast łykać tabletki, nałóż witaminę C na twarz!
Witamina C – tajemnica młodego wyglądu
Witamina C to przede wszystkim składnik o właściwościach odmładzających. Jako przeciwutleniacz hamuje działanie szkodliwych wolnych rodników, czyli głównych winowajców starzenia się skóry. Poza tym witamina C wspomaga produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. Masz poszarzałą i zmęczoną cerę? Powinnaś regularnie używać kosmetyków z witaminą C, dzięki której skóra odzyska blask, będzie napięta, nawilżona i wygładzona.

Piękna skóra bez przebarwień
Wielką zaletą witaminy C jest jej zdolność do rozjaśniania przebarwień i wyrównywania kolorytu skóry. Jeśli masz na twarzy ciemne plamki, które stale przypominają ci o dawno wyblakłej opaleniźnie, powinnaś zastosować kurację rozjaśniającą przy użyciu serum z witaminą C. Kosmetyk nie tylko pomoże rozjaśnić przebarwienia, ale również ochroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Najlepiej stosować połączenie dwóch preparatów – kosmetyku z filtrami przeciwsłonecznymi oraz serum z witaminą C. Taka kombinacja uchroni skórę przed zmianami pigmentacyjnymi, ale również przed zmarszczkami spowodowanymi nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne.